Pobřeží Capo Vaticano - vyrazte na zájezd do Kalábrie i vy!


Líbí se Vám Kalábrie?
Sledujte

 
 

ÚVOD

Dovolená v Kalábrii - základní informace

PLÁŽE

Tipy na nejkrásnější pláže, počasí a mapa Kalábrie

CESTA

Užitečné rady na cestu,
letecky nebo autem

UBYTOVÁNÍ

Tipy na levné ubytování
v Kalábrii

 
 

 

Pláže

V Kalábrii si každý přijde na své. Jsou zde jak velké písčité pláže (označované většinou v italštině jako „Lido“), tak i malé romantické písčité plážičky mezi skalami. Moře je zde průzračně čisté a i ve velké hloubce je stále vidět na písčité dno, které místy lemují obrovské kameny.

 

Parkování u pláží je však většinou placené v rámci tzv. modré zóny a parkovné vyjde přibližně na 0,75–1 euro na hodinu. V blízkosti modré zóny často bývá i několik bezplatných míst k parkování. Jejich počet je však většinou dost omezený a tak pokud si ráno nepřivstanete, jsou už tato místa většinou plná a vám nezbude nic jiného než využít placeného parkoviště. Většina hotelů však nabízí několikrát denně bezplatný odvoz na hotelovou pláž.

Nejkrásnější romantické pláže

1. Belveder Nord (Capo Vaticano)

Nejkrásnější plážičky jsou pod vyhlídkami u majáku Belveder, odkud si je také můžete pěkně z výšky prohlédnout. Přístup na jednotlivé pláže je pak vyšlapanou pěšinkou od parkoviště Belveder Nord. I přestože následný výšlap zpět zabere hodně úsilí, rozhodně stojí za to, protože tato pláž rozhodně patří mezi nejkrásnější pláže v Itálii.

A pokud budete mít štěstí, můžete se ocitnout na těchto plážičkách úplně sami. Jinou možností je vyrazit sem na lodi či zapůjčeném šlapadle.

Pozor! Podle posledních informací již není možný přístup na pláž jinak než po moři.

Capo Vaticano Capo Vaticano
Capo Vaticano Capo Vaticano

2. Paradiso del Sub (Zambrone)

Další nádherná pláž s několika menšími zátokami nese označení Paradiso del Sub a najdete ji na konci městečka Zambrone, které je od Tropei vzdáleno přibližně 8 km. Zaparkovat lze na ulici před posledním hotelem a malou pěšinkou vyrazit směrem k útesům. Ještě než cesta začne klesat, rozprostře se před vámi nádherný výhled na celou zátoku.

Paraiso del Sub Paraiso del Sub

 

3. Pláž Pizzuta (za Tropeou)

Dvě pěkné malé pláže podobného rázu jako pod majákem Belvedere najdete také kousek za Tropeou. Z moře je navíc krásný výhled na starobylé centrum města. Zaparkovat můžete zadarmo na Via Michelino a dolů sejít po velkém kamenném schodišti. Cestou zpět vás sice čeká stoupání, ale daleko menší než u pláží pod Belvederem či u Zambrone.

Pizzuta PizzutaPizzuta Pizzuta

4. Baia di Riaci (Santa Domenica)

Své kouzlo má také pláž Baia di Riaci u města Santa Domenica, kde je v moři hned u břehu obrovská skála s několika jeskyněmi, kterými lze proplouvat a obdivovat útesy. Navíc autem můžete přijet přímo až k pláži, ovšem parking je placený.

Baila di Riaci Baila di Riaci Baila di Riaci Baila di Riaci

TIP Prohlédněte si nejkrásnější pláže evropy.

Tip: Před cestou na tyto krásné pláže si rovněž nezapomeňte sjednat kvalitní cestovní pojištění. A vhod přijdou i podvodní pouzdra pro iPhone, díky kterým můžete udělat nádherné podvodní fotky přímo vaším telefonem.

Mapa Kalábrie s vyznačenými plážemi


Zvětšit mapu

Počasí Kalábrie

Počasí Kalábrie ovlivňuje subtropické klima, které zajišťuje slunečné počasí s vysokými teplotami i mimo hlavní sezónu. Počet deštivých dnů v sezóně je prakticky nulový, v květnu pak prší v průměru dva dny a v září se můžete dočkat maximálně čtyř deštivých dnů.

Průměrná teplota v Kalábrii

Měsíc Vzduch Voda
leden 15°C 15°C
únor 15°C 15°C
březen 17°C 16°C
duben 19°C 17°C
květen 24°C 22°C
červen 28°C 25°C
červenec 31°C 26°C
srpen 31°C 24°C
září 28°C 22°C
říjen 24°C 19°C
listopad 20°C 17°C
prosinec 17°C 16°C

 

Aktuální předpověď počasí pro Kalábrii najdete na meteo.it
 

Chystáte v Kalábrii svatbu nebo zásnuby? Svatební fotograf může přijet za Vámi a zachytit tento nezapomenutelný okamžik na pěkných fotografiích. Anebo byste si rádi nechali na památku z Kalábrie vytvořit fotoobraz? Pak mrkněte na prodej fotografií, kde můžete zakoupit i jakoukoliv fotografii z galerie tohoto webu.

 

 
 

(c) Michal Němejc » michal@krasyprirody.cz   |   Nevíte Kam v Praze?, obdivujte fotografie a vyrazte na Kokořínsko.

Partneři: Menorca, Mallorca, Sardinie, Łeba, mapa Prahy, Krásy ČR, Londýn